کد خبر: 80413788 (2976454) | تاریخ خبر: 23/08/1391 | ساعت: 18:43|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

توجه به فرایند فرآوری زعفران ضروری است

قاین- نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: توجه به فرایند فرآوری زعفران از مرحله کاشت تا بسته بندی ضروری است و این امر سبب شکوفایی اقتصاد کشور و خراسان جنوبی خواهد شد.

آیت الله ˈحسن عالمیˈ روز سه شنبه در جشنواره طلای سرخ در شهرستان قاینات با بیان اینکه زعفران در تمدن ایران و ایرانی جایگاه مهمی دارد، افزود: زعفران با ارزش ترین گیاه طبیعت است.
وی گفت: زعفران گیاهی است که به اذعان عموم گیاه شناسان در زمره گران ترین گیاهان قرار می گیرد و خداوند خاکی را در خراسان جنوبی قرار داده که مردم آن پردرآمدترین زراعت را از خاکی با آب کم برداشت می کنند.
وی با اشاره به خاصیت شفابخش زعفران گفت: زعفران ماده ای است که از رنگ و طعم آن بهره برداری می شود و نیز در قدیم الایام برای نوشتن اسناد وقف از مرکب زعفران استفاده می شده است.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ادامه با بیان اینکه زعفران از خانواده گیاهان زنبقی بوده و گیاهی با ارزش است، افزود: این گیاه باید به گونه ای در روستاها مدیریت شود که فاصله بین میانگین و رکورد تولید زعفران در هکتار افزایش یابد.
وی گفت: کارشناسان جهاد کشاورزی باید تلاش کنند در تولید زعفران از کود شیمیایی استفاده نکنند و درصورت لزوم از سمومی استفاده شود که کمترین خطر را داشته باشد.
تولید سالانه زعفران هم اکنون در شهرستان قاینات 254 تن است که براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته این میزان تا سال 1400 به 500 تن خواهد رسید.665

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

موضوعات مرتبط